Titulka Titulka Titulka Titulka Titulka Titulka Titulka
<< > || >>

Mgr. Hana Nováková Sonnková

 

07

Zastupitelkyně města Hradec nad Moravicí

Povolání: učitelka gymnázia

Věk: 40 let

Bydliště: Hradec nad Moravicí

 

 


 Podrobnější informace o kandidátovi

Představení se:

Od svého narození žiji v Hradci nad Moravicí. Po základní škole jsem absolvovala Mendelovo gymnázium. Poté jsem studovala na Slezské univerzitě, obor učitelství pro střední školy, český jazyk a dějepis. V průběhu vysokoškolského studia jsem také pracovala jako průvodkyně na zámku v Hradci, který je s přilehlým parkem mou srdeční záležitostí. Po ukončení VŠ jsem rok učila na hradecké ZŠ a poté jsem začala učit na Mendelově gymnáziu v Opavě, kde působím dosud. Do dění v našem městě jsem se aktivně zapojila před lety, kdy jsem zorganizovala petiční akci na stavbu dětského hřiště a následně Hradec získal dotační titul, díky kterému bylo možno hřiště postavit. Když jsem začala pracovat v zastupitelstvu města, bylo mým cílem mimo jiné pomoci prosadit zřízení parkovací plochy na Hradci. Jsem ráda, že se tak stalo a pod zámkem záchytná plocha vznikla. Působila jsem také ve Školské radě při ZŠ Hradec, kdy jsem se snažila pomoci řešit nelehkou situaci, s níž se pedagogický sbor potýká.

Co bych chtěla prosadit po volbách:  

Stejně jako v tomto volebním období i následně mezi mé priority patří rekonstrukce Národního domu. S tím také souvisí podpora činnosti spolků, zájmových sdružení, klubů. Rovněž považuji za důležité renovovat prostředí v historickém centru našeho města, které je dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. V tomto období jsem mimo jiné pracovala na vytvoření vizualizace, podle níž by se revitalizace Městečka měla ubírat.

Zájmy a koníčky:

Mám to štěstí, že je mi práce koníčkem, kromě toho ale ráda studuji cizí jazyky, věnuji se literatuře, sportu, cestování. Mám dvě školou povinné děti, které jsou mým životním naplněním.

volte 7 150