Titulka Titulka Titulka Titulka Titulka Titulka Titulka
<< > || >>

Mgr. Petr Havrlant

 

01

Radní a zastupitel města Hradec nad Moravicí

Povolání: historik-kurátor

Věk: 44 let

Bydliště: Kajlovec

 

 


 Podrobnější informace o kandidátovi

Představení se:

Narodil jsem se ve Vítkově a od dětství žiji na území města Hradec nad Moravicí. Jsem ženatý a mám dvě děti. Jako člen Za lepší Hradec z.s. se účastním dobrovolnických aktivit, pořádám přednášky, turistické vycházky či v minulých letech jsem spolupořádal kulturní akce a vzdělávací aktivity Bavíme se všichni, Dětský den, Za vínem do historie, Noc kostelů apod.  Od r. 2010 jsem redaktorem zpravodajského serveru www.hradecinfo.cz a jsem členem TJ Hradec nad Moravicí.

Co bych chtěl prosadit po volbách:  

Rekonstruovat Národní dům a pokračovat v opravách KD v Domoradovicích, Benkovicích a Žimrovicích. V rámci zvyšování bezpečnosti občanů bych usiloval o vybudování podchodu pod ulicí Opavská u ZŠ a o systematické pokračování oprav komunikací ve městě a okolních obcích. Společnou investicí TJ Hradec nad Moravicí a města vybudovat důstojné zázemí všech hradeckých i mimohradeckých sportovců. Ve své rodné vsi Kajlovec bych se snažil o dokončení oprav postranních komunikací a zvelebení fotbalového hřiště.

Povolání:

Jsem absolventem Slezské univerzity v Opavě, obor historie-muzeologie a své profesi jsem věrný. Jedenáct let jsem pracoval v Ostravském muzeu, od r. 2010 pracuji jako historik-památkář a koordinátor Edukačního centra Státního zámku Hradec nad Moravicí ve společnosti Národní památkový ústav. V rámci aplikované vědy a výzkumu se podílím na grantových projektech MKČR ve věci vzdělávacích programů na hradech a zámcích ČR a průzkumu historické kulturní krajiny. Díky těmto projektům jsem měl možnost napsat a publikovat knihy o historii zámku, parku a blízkého okolí našeho města, což mě naplňuje a těší.

Zájmy a koníčky:

Velkým koníčkem je mi má práce, hodně času také věnuji sbírání starých pohlednic a fotografií. Rád sportuji - stále aktivně hraji tenis, jezdím na kole a účastním se horských ultramaratónů B7. S rodinou rádi cestujeme po hradech a zámcích.

volte 7 150